1. Proč je potřeba topný systém čistit?

Během provozu se v každém topném systému usazují nánosy kalů, vodního kamene, korozních a organických částic, které působí jako tepelný izolant, brání přenosu tepla z radiátorů do místností, způsobují zbytečné tepelné ztráty a tím i zvýšené náklady na vytápění. Tyto nánosy je nutné jednou za čas odstranit, aby radiátory fungovaly správně.


2. Jak často by se měl topný systém čistit?

Pročištění topné soustavy se doporučuje v průběhu každých 5 až 10 let. Záleží na parametrech dané soustavy. V zahraničí je běžným standardem čistit topení každých 5 let.

3. Jak chemické čištění probíhá? Je potřeba vstupovat do bytů?

Čištění se provádí ze sklepních prostor, do bytů není nutné vstupovat, běžný provoz v domě není nijak omezen.

4. Kdy je vhodné čištění realizovat a jak dlouho trvá?

Čištění se provádí po celý rok, jak v topné sezóně, tak i v letních měsících. Je rychlé a efektivní, např. panelový dům o 3 vchodech je pročištěn za 2-3 dny. Rodinný dům pročistíme za jeden den.


5. Může čištění poškodit radiátory nebo jiné části soustavy? Mohou radiátory prosakovat?

Pro čištění se používají pouze speciální, ekologicky nezávadné čistící směsi, vyráběné a používané již desítky let v zahraničí, které jsou naprosto bezpečné a neškodné vůči všem čištěným materiálům a reagují výhradně na sedimenty Při použití těchto speciálních směsí nemohou být radiátory, těsnění ani jiné části nijak poškozeny. Jakékoli obavy z možného prosakování radiátorů jsou zcela zbytečné.

6. Co díky chemickému pročištění topení získáme?

Chemické čištění efektivně odstraní letité nánosy a usazeniny, které brání přenosu tepla do bytů, okamžitě se zvýší maximální výkon radiátorů a jejich rychlejší prohřívání. Získáte tím větší tepelný komfort v bytech a zabráníte zbytečným tepelným a finančním ztrátám. 

PRO VÍCE INFORMACÍ VOLEJTE